1   2  
 

2016. gads/DECEMBRIS


Mūsu skolas skolēni apmeklē Zinātkāres centru Mūsu skolas skolēni apmeklē Zinātkāres centru "ZINOO RĪGA"

20.decembrī 3./4.klases skolēni un " čaklie darba rūķi" no FK " Virtuves noslēpumi" devās ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja Zinātkāres centru "ZINOO RĪGA". Bērni varēja izmēģināt visus uzdevumus, kas bija saistīti ar fiziku un ķīmiju. Bija iespēja piedalīties nodarbībā, kur paši varēja uztaisīt "Jautro plastilīnu", kas noslēgumā tika dots līdzi uz mājām.

Pēc tam visi devās uz Rīgas aviācijas muzeju, kur varēja apskatīt dažādus lidaparātus un munīciju. Apskatīt no ārpuses un iekšpuses.

Visi skolēni saka lielu PALDIES skolas administrācijai par šo lielisko iespēju. (info sagatavoja E.Budēvica)


Sekmīgākie skolēni no 1./2. klases apmeklē boulinguSekmīgākie skolēni no 1./2. klases apmeklē boulingu

Mūsu skola saka paldies skolēniem, kuri ļoti cenšas un mācās ar labām sekmēm. Šiem skolēniem bija papildus apmaksāts pasākums – 1 stunda boulinga spēles. Daudzi no skolēniem bija pirmo reizi un spēlēja ar tādu azartu, vēlējās uzvarēt, ka uzņēmuma vadītāja, aprunājoties ar audzinātāju, uzdāvināja vēl pusstundu laika, lai mazie varētu pabeigt iesākto otro spēli. Sakām lielu paldies! (Informāciju ievietoja D. Bernāte)


Piparkūku cepšanaPiparkūku cepšana

Piparkūku cepšana uz Ziemassvētkiem ir viena no mūsu skolas tradīcijām. Pirmie, kas šo Ziemassvētku smaržu radīja skolā, bija 1./2. klase. Skolēni no mājām atnesa savas iecienītākās piparkūku formiņas, stāstīja, kā viņi savās ģimenēs cep un rotā piparkūkas. Svētku gardumus ēdīsim klases Ziemassvētku pasākumā. (Informāciju ievietoja D. Bernāte)


1./2.klase ekskursijā uz Rīgu1./2.klase ekskursijā uz Rīgu

Ziemassvētku brīnumu laiks turpinās! Kad skolēni uzzināja, ka tiem, kas cenšas mācīties atbilstoši spējām, labi uzvedās, būs iespēja braukt apmaksātā ekskursijā, bija pārsteigti un sajūsmā. Skolotājas Dace Bernāte un Evija Pāpe apjautāja bērnus, ko viņi vēlētos redzēt, ko uzzināt, un cītīgi ķērās klāt pie maršruta izveides, sagatavošanās darbiem, lai ekskursija būtu izdevusies. Tā arī notika. Pa ceļam uz Rīgu skolēni vēroja dabu un pētīja leduspuķes uz autobusa logiem. Rīgas Zooloģiskajā dārzā bija iespēja redzēt gandrīz visus dzīvniekus! Neredzējām vienīgi ziloni, bet viņa jau nemaz zoodārzā nav! Toties ziloņa skeletu gan redzējām, arī vaļa un citu dzīvnieku! Skolēniem ļoti patika žirafes, tīģeri, lauva un ķenguri. Autobusā padzerot siltu tēju,paēdot pusdienas, turpinājām ekskursiju Motormuzejā. Skolotāja Evija Pāpe mums bija ļoti labs gids!Ļoti daudz interesantu lietu pastāstīja, jo viņa jau bija bijusi šajā muzejā.

Paldies skolotājai Evijai! Kas tur bija interesantu un veclaicīgu mašīnu! Redzējām vienu vienīgo visā pasaulē, kura ir tikai Latvijā un sacensībās ieguvusi 1. vietu! Muzejā bija iespēja ne tikai skatīties, bet arī aktīvi darboties – griezt stūres, spēlēt spēles, fotogrāfēties un zvanīt pa veclaicīgiem telefoniem. Visiem ļoti patika "brauciens" ar veclaicīgu autobusu uz kāzām kolhozā! Tas bija aizraujoši! Mājupceļā izbaudījām naksnīgos Rīgas skatus. Paldies skolēniem par labo uzvedību un zinātkāri! Vislielākais paldies skolas administrācijai, šoferītim un pavārītēm par šo dāvanu vismazākajiem skolas skolēniem! (Informāciju ievietoja D. Bernāte)


Centīgākie saņem dāvanu – teātra izrādi!Centīgākie saņem dāvanu – teātra izrādi!

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir brīnumu laiks! Mūsu sākumskolas skolēni, kuri regulāri apmeklē skolu un ir centīgi mācībās saņēma dāvanu – apmaksātu izrādes "Sniegbaltītes skola" apmeklējumu Liepājas teātrī! Luga bija ļoti interesanta un pamācoša par to, kas notiek, ja nevēlās iet skolā. Skolēni bija sajūsmā par to, ka starpbrīdī bija iespēja tikties ar izrādes tēliem. Skolotāja Sandra Eitvide iemūžināja šos jaukos brīžus. Paldies mūsu direktorei un viņas palīgiem par šo Ziemassvētku dāvanu! (Informāciju ievietoja D. Bernāte)  


2.klasei – peldēšanas ieskaite2.klasei – peldēšanas ieskaite

1./2. klases skolēni 4 mēnešus pēc stundām apguva peldētprasmi, un 9.decembrī kārtoja ieskaiti, lai saņemtu apliecību. Ne visiem bērniem izdevās šajā īsajā laikā iemācīties peldēt bez palīglīdzekļiem, bet viņus atbalstīt LOC peldbaseinā bija ieradušies vecāki. Paldies visiem vecākiem, kuri ieradās un atbalstīja mūs!


1./2.klase piedalījās puzuru konkursā!1./2.klase piedalījās puzuru konkursā!

Decembra otrajā nedēļā arī mūsu skolas 1./2.klases skolēni vēlējās piedalīties Swedbank rīkotājā puzuru konkursā. Sacīts, darīts! Sociālajās zinībās uzzinājām, kas ir puzurs, kā to izveidot, kāda tam nozīme telpas rotāšanā. Matemātikā pētījām, kādas figūras jāveido, kam tās līdzīgas. Daži skolēni atnesa materiālus, bet ar to nepietika, lai pagatavotu puzuri. Pēc stundām vācām materiālus pie skolas aizaugušajā dīķītī, tos tīrījām, mērījām, griezām. Mājturības stundās gatavojām, sējām kopā. Pagatavotais puzurs bija jānofotogrāfē un jāievieto konkursa mājaslapā. Veidojot puzuri, mēs iepazinām latviskās tradīcijas. Pavisam piedalījās 241 kolektīvs no sākumskolām visā Latvijā. Uzvarētājus noteica izlozes kārtībā, un mēs netikām to laimīgo skaitā. Bet vēstulē no organizētājiem saņēmām pateicības vārdus un būs pārsteiguma dāvaniņa Ziemassvētkos! Paldies skolotājai Evijai par palīdzību! (Informāciju ievietoja D. Bernāte)


Glītrakstīšanas konkurss no 1. līdz 5.klaseiGlītrakstīšanas konkurss no 1. līdz 5.klasei

Decembra sākumā mūsu skolā skolotāja Dace Bernāte rīkoja glītrakstīšanas konkursu, kur skolēni latviešu valodas stundā sacentās par "Glītākā rakstītāja" titulu, rakstot Jāzepa Osmaņa dzejoli par Latviju. 2.klases uzvarētājam bija iespēja pārstāvēt mūsu skolu pilsētas glītrakstīšanas konkursā 8.vidusskolā. 1.klasē uzvarēja Dāvids Jasis, 2.klasē - Līva Vircava, 3.klasē – Marks Karpuhins, 4.klasē – Megija Bondarenko, 5.klasē  – ar vienādu punktu skaitu Kristiāna Žibale, Kitija Žibale, Keita Ābele. Paldies Līvai Vircavai par drosmi piedalīties pilsētas konkursā, lai arī godalgas neieguva. Paldies arī par sadarbību skolotājām – Evijai Pāpei un Sandrai Eitvidei! (Informāciju ievietoja D.Bernāte)


Lielisks koncerts! Lielisks koncerts! 

Jau otro gadu "SNIEGAVĪRA EKSPRESIS" bija viens no skanīgākajiem un ģimeniskākajiem Ziemassvētku koncertiem. Dziedāt līdzi un sagaidīt vakaru pacilātā noskaņojumā ielūdza muzikālais hameleons Ralfs Eilands, dzirkstošā fanka grupa "Very Cool People" un samtainā vokāliste Kristīne Prauliņa.

Koncertā bija iespēja baudīt mūziķu vokālos un instrumentālos talantus, taču vēl vairāk - dziedāt līdzi, līksmot un emocionāli sildīties vienam pie otra. Programmā iekļautas kompozīcijas, kas vieno un uzmundrina cilvēkus visā pasaulē: "Zvaniņš skan", "Laba slava sniedziņam", "Jingle bells rock", "Santa Claus is coming to town" un citas. Izpildot mums tik nozīmīgo dziesmu "Klusa nakts", neiztrūkstoši tiks šķetināts stāsts par mūsu sapņiem, ilgām un iekšējo - noslēpumaino pasauli.

Koncertu apmeklēja liela daļa mūsu skolas skolēnu. Visi kā viens dziedāja līdzi un pozitīvā gaisotnē aizvadīja koncertu. Neizpalika arī konkurss, kurā piedalījās 6.klases skolnieks Guntars Rozentāls un 9. klases skolniece Valērija Sona Galke. Abi skolēni ieguva mūziķu dāvātās dāvanas.

Paldies par pozitīvo vakaru! (informāciju sagatavoja E.Budēvica)


Piedalās skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgūPiedalās skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgū

Veiksmīgi aizritējis tirdzinš Rīgā, t/c "Domina", kurā piedalījās skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas – kopumā 170 dalībnieku! Konkurence bija liela! Arī mūsu skolas SMU startēja gadatirgū! Izdevās notirgot tik pat kā visu saražoto produkciju! Šī bija lieliska iespēja gan pašiem tirgoties, gan arī izvērtēt citu SMU produkciju, idejas, reklāmas, pārdošanas spējas un redzēto analizēt, lai uzlabot savu darbu un uzņēmumu turpmākajos gadatirgos! Strādāsim gan pie produkcijas, gan uzņēmuma attīstības! (info sagatavoja S.Ziņģīte)


Pirmais Ziemassvētku ieskaņas tirdziņš!Pirmais Ziemassvētku ieskaņas tirdziņš!

Sestdien, 3.decembrī t/c "Ostmala" norisinājās reģionālais skolēnu mācību uzņēmuma gadatirgus! Mūsu skolas SMU" LI STILS" piedāvāja drēbes un mēbeles lellēm Barbija un Kens! Gan labi pastrādāts, gan ietirgots, gan iegūta "Simpatijas balva" no Liepājas izglītības pārvaldes! Paldies viesiem par atbalstu! Tagad SMU gatavojas Vislatvijas gadatirgum Rīgā jau 10.decembri! Malači! (info sagatavoja S.Ziņģīte)


Sacenšas salikt puzlesSacenšas salikt puzles

No 21.-30.novembrim 3./4.klases skolēni pēc stundām mēģināja salikt dažāda veida puzles. Sākumā puzli lika grupās, tad pa pāriem un visbeidzot – individuāli. Kādam var šķist, kā tā ir tikai tāda spēlēšanās, bet patiesībā puzles salikšanai ir ļoti daudz pozitīvu aspektu: tā ne tikai uzlabo pirkstu veiklību, bet arī acu-roku koordināciju, tas ir labs koncentrēšanās vingrinājums, tā uzlabo smadzeņu darbību, stimulē prātu, attīsta loģisko domāšanu, tādā veidā uzlabojot atmiņu, un, visbeidzot, saliekot puzli, bērnam rodas pozitīvas emocijas, gandarījums, kas ceļ viņu pašapziņu.

Mūsu konkursā bija dažāda veida puzles: gan vieglākas, gan grūtākas (puzles sastāvēja no 20-100 gabaliņiem). Arī puzles tēmas bija dažādas: Eiropas un Latvijas karte, dzīvnieki, multiplikācias filmiņu varoņi u.c. Kad pirkstiņi bija ievingrināti, tad notika puzles salikšanas konkurss uz laiku. Visātrāk puzles salikšana veicās 4.klases skolniecei Megijai Bondarenko. Pēc konkursa Megija saņēma diplomu un – puzli.

2016. gads/NOVEMBRIS


Pierāda mīlestību LatvijaiPierāda mīlestību Latvijai

3./4.klasē notika pasākums "Es mīlu Latviju! ". Tajā katrs skolēns varēja parādīt savas zināšanas par Latviju: bija jautājumi par Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju, dabu, zinātni un sportu, un citi interesanti jautājumi. Šajā konkursā uzvarēja Megija Bondarenko. Jauki, ka skolēni zin dažādus faktus par Latviju – tā pierādot savu mīlestību pret to!

Megija saņēma diplomu, kā arī atbilstošu atstarotāju, jo Latvijai rūp savu iedzīvotāju drošība un veselība! (informāciju sagatavoja S.Eirvide).


Skolēni apmeklē Liepājas vēstures muzejuSkolēni apmeklē Liepājas vēstures muzeju

Pirmssvētku noskaņās 17.novembrī uz Liepājas vēstures muzeju devās 1./2. klases skolēni, lai gūtu pirmos priekšstatus par mūsu novada vēsturi, bet 5.klases skolēni muzejā noslēdza literat'ūras stundas tēmu par folkloru. Skolēni bija sajūsmā, kad varēja klātienē iepazīt senos darbarīkus, rotas, traukus, iepazīstot mūsu senču tradīcijas. (Informāciju sagatavoja D.Bernāte)


11.novembris – Lāčplēša diena!11.novembris – Lāčplēša diena!

Lāčplēša dienas lāpu gājiens 7.klases skolēniem ir gaidītākais 11.novembra notikums. Un nemainīgi, jau trešo gadu 7.klases skolēni devās lāpu gājienā.

Vienotība, patriotisms, lepnums, tās ir sajūtas, kas pārņem katru reizi, kopīgi dodoties lāpu gājienā.Mārtiņdiena 1./2.klasēMārtiņdiena 1./2.klasē

10.novembrī 1./2. klases skolēni atzīmēja Mārtiņdienu, iepazīstot latviešu tautas tradīcijas, minot mīklas, skandējot tautasdziesmas, ejot rotaļās. Skolēniem patika ieklausīties ticējumos, lai pēc tam varētu vērot dabā, vai tie piepildīsies. Gatavojoties klases pēcpusdienai, katrs pagatavoja masku. Paldies vecākiem par sarūpētajiem saldumiem! (D.Bernāte)


Gūst panākumus Stāstnieku konkursā - teci, teci valodiņaGūst panākumus Stāstnieku konkursā – teci, teci valodiņa

Grobiņas novada Skolēnu interešu centrā, 4. novembrī mūsu skolas trīs skolnieces pārstāvēja skolu Lejaskurzemes novada STĀSTNIEKU KONKURSĀ – TECI, TECI VALODIŅA.

Neskatoties uz lielo satraukumu un spēcīgo konkurenci, meitenes godam pārstāvēja skolu. Kristiāna Žibala (5.kl.) ieguva titulu – LIELAIS STĀSTNIEKS. Diāna Bondarenko (2.kl.) ieguva titulu – MAZAIS STĀSTNIEKS. Kitija Žibala (5.kl.) ieguva titulu – MAZAIS STĀSTNIEKS.


Mana kūka manai LatvijaiMana kūka manai Latvijai

Piektdien, 4. novembrī BJC struktūrvienībā "Laumiņa" mūsu skolas 5.klases skolēni piedalījās tradicionālajā erudīcijas konkursā 5. klašu komandām par Latviju un radošajā darbnīcā "Mana kūka manai Latvijai".

5. klases komandas "Piecīši" sastāvā bija Ance un Enija Strazds-Strazdiņas, Maija Ziemele, Keita Ābele un Amanda Ģedgaude. Piedaloties konkursā skolniecēm bija iespēja paust savas zināšanas par Latviju, tās vēsturi un ģeogrāfiju, kā arī uzlabot savas prezentācijas, kūkas dekorēšanas un salvešu locīšanas prasmes.

Īpašs paldies skolotājai Solvitai Ziņģītei par vērtīgajiem ieteikumiem, gatavojoties konkursam! (Informāciju sagatavoja A.Kaminska)


2016. gads/OKTOBRIS


Brauc ar kartingiemBrauc ar kartingiem

21.oktobrī mūsu skolas atsaucīgākie un aktīvākie skolēni- Diāna Bondarenko, Keita Ābele, Samanta Ābele, Mārtiņš Rozentāls, Guntars Rozentāls, Madara Ziemele un Artjoms Priluckis, devās uz elektrokartingu halli, lai izbaudītu autosporta garšu. Brauciens ar kartingiem dāvāja aizraujošas, pozitīvas un neaizmirstamas emocijas ikvienam braucējam! (Informāciju sagatavoja J.Jagmina)


Konkurss – Pietura “Skola”Konkurss – Pietura “Skola”

20.oktobrī mūsu skolā norisinājās konkurss 5. – 9.klašu skolēniem eksaktajās zinībās. Skolēniem bija iespēja atsvaidzināt ( pielietot) zināšanas fizikā, matemātikā, ģeogrāfijā un informātikā. Pārbaudījumi bija dažādi- puzles, ķēdītes matemātikā, uzdevumi pie interaktīvās tāfeles, eksperimenti fizikā, zināšanu pārbaude par Latvijas ģeogrāfiju.(Informāciju sagatavoja I.Fergūte)


Dabas pētnieku izaicinājumsDabas pētnieku izaicinājums

Pirmdien, 17. oktobrī mūsu 5. klases skolēni – Keita, Kristiāna un Andrejs –  piedalījās vispārizglītojošo skolu piekto klašu skolēnu āra pasākumā "Dabas pētnieku izaicinājums". To rīkoja dabaszinību skolotāju metodiskā apvienība. Pasākums notika ar domu, ka, darbojoties brīvā dabā, bērni vairāk iepazīst vietu, kur dzīvo, vērīgāk ielūkojas apkārtnē, mācās izzināt norises dabā. Skolēniem tika izdalītas kartes, kurās atzīmēti punkti – darba stacijas. Katrā stacijā bija jāizpilda uzdevums, kas saistījās ar Jūrmalas parku. Pasākuma izdošanos sekmēja brīnišķīgā, saulainā rudens diena. Pasākuma noslēgumā skolēni atzina, ka šādi izzināt dabu varētu katrā dabaszinību stundā.(Informāciju sagatavoja L.Ozolniece)


Labo darbu nedēļaLabo darbu nedēļa

3./4.klases skolēni devās ciemos pie dzīvnieciņiem uz Liepājas pašvaldības dzīvnieku patversmi "Lauvas sirds". Tur visus sagaidīja 30 kaķi un 11 suņi. Ar skolēnu vecāku atbalstu patversmes iemītniekiem tika sarūpēts cienasts. Pēc dzīvnieku mīļuma izpausmēm un acu skatieniem skolēni saprata, ka tie saka – Paldies! Tādējādi prieks bija gan dzīvniekiem, gan bērniem. Turklāt dubultprieks bija bērniem un vienam 8 mēn. vecam kucēnam, ar kuru kopīgi varēja izdauzīties un izskrieties patversmes iežogotajā teritorijā. Patversmes darbinieks pastāstīja, ka šos dzīvniekus var apmeklēt bērni kopā ar vecākiem un iet pastaigā ar suņiem pavadā. Bet, ja kādam ir vēlme kādu dzīvnieku adoptēt, tad par to jāuzņemas liela atbildība, jāvelta tam pietiekams laiks un jādod tam sava mīlestība un rūpes. (informāciju sagatavoja S.Eitvide)


Karjeras nedēļaKarjeras nedēļa

No 10. oktobra līdz 14. oktobrim Latvijā norisinājās Karjeras nedēļa 2016 arī Liepājas internātpamatskolā norisinājās vairāki karjeras tematikai veltīti pasākumi. Visas nedēļas garumā norisinājās zīmējumu konkurss, kurā skolnieki zīmējumos attēloja savu iespējamo nākotnes profesiju. Žūrija par labākajiem profesijas zīmējumu autoriem atzina Leo Markusu Jonaiti (1. klase), Diānu Bondarenko (2. klase), Marku Karpuhinu (3. klase) un Jāni Dvīni (4. klase).

1. - 4. klašu grupā un 5. klasē norisinājās konkurss “Atpazīsti profesiju”, kura dalībniekiem pēc profesiju pārstāvju attēliem bija jāmēģina atminēt pārstāvēto profesiju. Konkursā 1. vietu ieguva Megija Bondarenko (4. klase), 2. vietu – Marks Ziemelis (2. klase), 3. vietu – Diāna Bondarenko. 5. klases skolnieku vidū 29. no 30. profesiju pārstāvjiem atpazina Diāna Beņķe.

“Karjeras brīnumu laukā” par atjautīgāko profesiju nosaukumu pārzinātāju 1. – 4. klašu grupā kļuva 2. klases skolnieks Gusts Vircavs, savukārt 5. – 9. klašu grupā – 8. klases skolnieks Edvīns Vedze. 


Rožu darbnīcās gūst priekšstatu par amatu prasmēmRožu darbnīcās gūst priekšstatu par amatu prasmēm

12. oktobrī Liepājas internātpamatskolā norisinājās Karjeras nedēļas pasākums "Rožu darbnīcas ar devīzi – "Amats – tavas dzīves pamats!"", kura dalībniekiem bija iespēja gūt priekšstatu par dažādām amatu prasmēm, veicot praktiskus uzdevumus.

Pasākumā piedalījās Liepājas internātpamatskolas, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas un Liepājas pilsētas 12. vidusskolas pārstāvji.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja apmeklēt dažādas darbnīcas. Virtuvē bija iespēja gatavot sāļās un saldās rozītes, un desertu, kurš tiek pasniegts rozes formā salocītā salvetē. Manikīra darbnīcas dalībnieces lakoja rožainus nadziņus. Šūšanas darbnīcā tika izgatavotas dekoratīvas rozītes un pērļošanas darbnīcas dalībnieces pērļoja gredzentiņus ar rozītēm. Savukārt, foto darbnīcā dalībniekiem bija iespēja iejusties gan fotogrāfa, gan fotomodeļu lomā rožu fotostudijā.

Dalībniekiem ļoti patika apmeklētās darbnīcas, daži no tiem pastāstīja, ka ikdienā vēlētos apmeklēt šādus pulciņus.(Informāciju sagatavoja Agnese Kaminska)


Piedalās ātradīšanas čempionātāPiedalās ātradīšanas čempionātā

13.oktobrī karjeras nedēļas ietvaros J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolā notika ātradīšanas čempionāts "Adi ātri!".

Čempionāta mērķis bija popularizēt un veicināt skolēnu interesi par adīšanu un veicināt praktiskās adīšanas iemaņas.

Mūsu skolu šajā čempionātā pārstāvēja 7.klases skolnieces Elvita Vecriņķe un Samanta Ābele.

Prieks par piedalīšanos! (informāciju sagatavoja E.Budēvica)


Jau ceturto gadu mūsu skolā tiek atzīmēta Putras dienaJau ceturto gadu mūsu skolā tiek atzīmēta Putras diena

7.oktobrī sākumskolā atzīmēja Putras dienu. Jau ceturto gadu oktobra mēnesī mūsu skolā izmantojam putras programmu, lai dažādotu mācību procesu. Šogad sākām ar praktisku nodarbību mājturības kabinetā, kur skolotājas Sandras Eitvides vadībā skolēni mācījās pagatavot auzu pārslu putru un to papildināt ar veselīgām piedevām, interesanti noformējot, lai prieks būtu ēst! Katram skolēnam tika uzticēts kāds darbiņš! Kamēr putra vārījās, tika minētas mīklas. Mīklu atminējumi bija saistīti ar putras vārīšanu. Pēc garšīgajām brokastīm skolēni skatījās putras programmas prezentāciju, atbildēja uz jautājumiem. Noslēgumā visi radoši pastrādāja, dekorējot sev skaistus putras šķīvjus. Protams, visi saņēma pateicību par aktīvu piedalīšanos! Pasākums bija jauks ievads Karjeras nedēļai, kurā iepazināmies ar pavāra profesiju. (Informāciju sagatavoja D.Bernāte)


Sveic Skolotāju dienā!Sveic Skolotāju dienā!

5.oktobrī mūsu skolas skolēni visas dienas garumā starpbrīžos sveica skolotājus Starptautiskajā skolotāju dienā!2016. gads/SEPTEMBRIS


Noslēdzies konkurss – jebkura dzejoļa ilustrēšana

Mūsu skolā no 12. līdz 30. septembrim notika Dzejas dienām veltīts zīmējumu konkurss – jebkura dzejoļa ilustrēšana

Konkursa uzvarētāji sākumskolā: 1.vieta – Marks Karpuhins 3.kl., Megija Bondarenko 4.kl. , 2.vieta – Līva Vircava 2.kl.

Pamatskolā: 1. vieta – Madara Ziemele 8.kl., 2.vieta Elvita Vecriņķe 7.kl., Zanda Kuncīte 9.kl., 2. vieta – Nora Ģiževiča 8.kl.; Kristiāna Žibala 5.kl.

Atzinība – par radošo dzejoļa izpratni Tomasam Ziemelim 7.kl.

Pateicība – par veiksmīgu piedalīšanos zīmējumu konkursā Gundegai Gusevai, Arturam Davidovam -8.kl.,  Keitai Ābelei - 5.kl., Melitai Nikovskai - 9.kl., Airitai Vecriņķei - 7.kl.

Mīļš paldies visiem, kuri piedalījās Dzejas dienām veltītajā zīmējumu konkursā! Paldies skolotājām Dacei, Sandrai un Gitai. 


Olimpiskā dienaOlimpiskā diena

Latvijas Olimpiskā komiteja septembrī organizēja Olimpisko dienu 2016 visā Latvijā. Arī Liepājā pats galvenais pasākums notika Daugavas stadionā, kur bija sapulcējušies 5.-9. klašu skolēni un viņu skolotāji no visām Liepājas skolām. Pirms lielā pasākuma skolēniem bija iespēja izpausties dažādos ar mākslu saistītos konkursos: zīmējumu konkursā „Mana sapņu bumba”, foto konkursā „Padod bumbu!” un eseju konkursā „Mana vēstule volejbolistam/ei…”, kuri šogad tika veltīti volejbola popularizēšanai.

Arī Liepājas internātpamatskolas latviešu valodas un literatūras stundās skolotāja ar 7.-9. klašu skolēniem iepazina Latvijas lepnumus – pludmales volejbolistus Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu, izmantojot internetā pieejamo informāciju. Pēc tam tad arī tapa vēstules volejbolistiem. Labākie darbi arī tika nosūtīti konkursa organizatoriem.

Eduarda Grundmaņa darbs ieguva 2. vietu pilsētā! Apsveicam viņu ar to!

Pateicības par piedalīšanos zīmējumu konkursā saņēma Andris Vītols, Kitija Žibala, Megija Bondarenko.

Olimpiskās dienas 2016 apbalvošanas daļā skolēni saņēma „gardas” balvas, bet visi godalgoto vietu darbi tiks publicēti žurnālā „Sports”, kurš tiks piegādāts skolai. Gaidīsim žurnālu!!!(Sagatavoja skolotāja Gita Elksnīte)


Rudens pārgājiensRudens pārgājiens

Labi pavadīts laiks? Jā – tas ir pārgājiens! Šogad pārgājiens bija ar uzdevumu - sagatavot 10 attēlus par dotajām tēmām un tos iemūžināt pārgājiena laikā tā, lai katrā bildē būtu visa klase! Tā kā mēs katrs esam savādāks, arī bildes par vienu tēmu klasēm atšķiras! Kādam smieklīgākais bija izkritis zobs, kādam interesanta sejas izteiksme. Izrādās, Liepājā ir ļoti daudz resnu koku un ir sastopami visdažādākie dzīvnieki. Rudens gan nav vēl paspējis iekrāsoties pilnā sparā, tomēr katra klase atrada savu rudens bildi! Skulptūras no akmeņiem un smiltīs – tur katra klase ir strādājusi ar lielu radošumu. Spriežot pēc jautrākajām pārgājienu aktivitātēm – visiem ir izdevies labi pavadīt laiku kopā! (informāciju un foto sagatavoja S.Ziņģīte un fotopulciņš)


Lego kuģis!Lego kuģis!

21.septembrī 1./2.klases skolēni jau no paša rīta devās apskatīt pasaulē lielāko kuģi no lego klucīšiem. Tur visus sagaidīja kapteinis, kurš stāstīja interesantus faktus par šo kuģi. Bija arī pārsteigums skolēniem – katrs saņēma dāvanā skaistu zilu balonu! Bērniem bija liels prieks! Vizuālās mākslas stundā skolēni zīmēs redzēto kuģi, bet starpbrīžos mēģinās no lego uzcelt klases kuģi. (Informāciju sagatavoja D.Bernāte)


Dzejas dienas aizvadītasDzejas dienas aizvadītas

16.septembrī 1., 2. un 5.klasē Dzejas dienas noslēdzās ar dzejoļu deklamēšanas konkursu. Sākumskolas skolēni skaitīja I.Zandares dzejoļus, bet piektklasnieki – paša izvēlētu interesantāko dzejoli. Skolēni savu dzejoli uzzīmēja un ar to piedalīsies skolas bibliotēkas rīkotajā konkursā. Interesanti, ka katra dzejoļa pēdas palika uz tāfeles! Žūrijā bija paši skolēni un skolotāja. Noslēgumā apbalvoja pirmo trīs vietu uzvarētājus, un pateicības saņēma centīgākie. (Informāciju sagatavoja D.Bernāte)


Dzejas dienasDzejas dienas

13.septembrī sākumskolas skolēni apmeklēja dzejnieces Ineses Zanderes dzejas pasākumu bērniem "Runājošā karte un Cilvēku Burtu piedzīvojumi" LOC bibliotēkā "Varavīksne". Pasākumā piedalījās arī dziesminiece Maija Kalniņa. Skolēni bija pārsteigti, ka viņiem skolā mācītais dzejolis skanēja dziesmā, un priecīgi dziedāja līdzi. Paldies sakām skolas darbiniecei Vilhelmīnei Pucko, kas palīdzēja sarūpēt ziedus māksliniecēm! Dzejas dienas vēl turpināsies klasēs ar izteiksmīgās runas konkursu, kurā skolēni deklamēs I.Zandares dzejoļus. (Informāciju sagatavoja D. Bernāte)


Fakultatīvu tirdziņšFakultatīvu tirdziņš

Šogad skolā ir plašs fakultatīvo nodarbību piedāvājums! Garlaicīgi nebūs! Lai skolēnus iepazīstinātu ar plašo piedāvājumu, fakultatīvo nodarbību vadītāji stāstītāja un demonstrēja savus plānus un apgūstamās prasmes! Katrs no skolotājiem pastāstīja, ko plāno paveikt gada laikā un, kas sagaida katru no skolēniem, kuri apmeklēs fakultatīvās nodarbības. Kā jau katru gadu skolā darbosies ansamblis, kurš ar saviem darbiņiem iepriecina mūs katrā skolas koncertā. Meitenēm būs iespējams tikt pie valdzinošiem nadziņiem Manikīra fakultatīvajās nodarbībās. Ir iespēja apgūt pērļošanas prasmes, ēst gatavošanas prasmes, video un foto noformēšanas prasmes un šūšanas prasmes. Puišiem īpašs piedāvājums un jaunums šogad ir Galdniecības nodarbības. Plašajā piedāvājumu klāstā ir vēl Rotaļlietu darbnīca un Radošā darbnīca, kurās varēs jebkurš radoši izpausties. Kā arī skolā turpināsies darbs pie Skolas Mācību Uzņēmuma attīstības, kas skolēniem dos iespēju apgūt uzņēmējdarbības prasmes. Atliek vien izvēlēties sev sirdij vēlamāko un doties pieteikties pie fakultatīva vadītāja! (informāciju sagatavoja S.Ziņģīte)


Kā sagatavoties jaunajam mācību gadam?


Liepājas internātpamatskola jaunajā, 2016./2017.mācību gadā aicina un uzņem skolēnus 1.-9.klasē pamatizglītības programmā (kods
21011111) vai speciālās pamatizglītības programmā skolēniem ar mācīšanās traucējumiem (kods 21015611).

Skolā strādā draudzīgi un atsaucīgi pedagogi, kas ikvienam skolēnam vienmēr labprāt palīdz mācībās, sniedz atbalstu problēmsituācijās un priecājas par kopā sasniegto!

Šajā mācību gadā skolā visās klasēs piedāvājam padziļināti mācīties mājturību. Skolēniem tiek piedāvāta iespēja apgūt galdnieka, šuvējas, pavāra, manikīra, video-foto speciālista un pērļotāja amata prasmes un noslēpumus, kā arī apgūt uzņēmējdarbības prasmes, darbojoties skolēnu mācību uzņēmumā.

Pieteikties Liepājas internātpamatskolā, Krūmu ielā 65, 17.kabinetā katru darba dienu no 9.00 līdz 13.00, līdzi ņemot skolēna iepriekšējās klases liecību.

Telefons uzziņām 63442103, 63442105, 29157587, 27899838


Kā atbalstīt bērnu mācībās? 

Dārgie vecāki!

Jaunais mācību gads skolēniem nereti iesākas ar apņemšanos mācīties labāk, taču, kā pārliecināties, lai šī apņemšanās nepazūd līdz ar pirmo pārbaudes darbu uzrakstīšanu? Portāls Uzdevumi.lv palīdzēs Jums kliedēt bažas un pārliecināties, ka bērns nezaudē motivāciju visa mācību gada garumā. 

Neapmierina bērna atzīmes

Bērna sekmju lapa ne vienmēr vecāku sejās rada platus smaidus un tiek domāts, ko darīt un kā skolēnu motivēt, lai atzīmes augtu. Portāls Uzdevumi.lv skolēnam piedāvā plašu materiālu klāstu - uzdevumus ar paskaidrojumiem, teoriju un testus skolas mācību priekšmetos. Skolēni, pildot uzdevumus, krāj punktus un sacenšas ar saviem klasesbiedriem un citiem Latvijas skolēniem, tādējādi sevi motivējot mācīties vēl cītīgāk. 

Neziņa par bērna gatavību pārbaudes darbam

Nereti galvassāpes vecākiem sagādā neziņa par to, vai un cik kvalitatīvi bērns ir gatavojies kontroldarbam. Uzdevumi.lv vecākiem parāda, ko skolēns ir mācījies, cik ilgi un cik sekmīgi, kā arī - vai viņš portālā ir izpildījis elektroniskos mājasdarbus. Bērna teiktais “Es mācos!” ātri kļūst pārbaudāms. Tāpat vecākiem ir iespēja salīdzināt sava bērna rezultātus ar vidējiem rādītājiem klasē un visā Latvijā. 

Grūtības bērnam paskaidrot mājasdarbu

Laika trūkuma un uzdevumu sarežģītības dēļ vecākiem ne vienmēr izdodas atbildēt uz visiem bērna jautājumiem par skolā uzdoto mājasdarbu. Uzdevumi.lv palīdzēs skolēnam pārbaudīt un nostiprināt zināšanas. Katram uzdevumam portālā ir pieejams skaidrojums, lai skolēns varētu patstāvīgi apgūt mācību vielu un mācīties no savām kļūdām. Skolēns var pats izpildīt mājasdarbus, sagatavoties ieskaitēm un apgūt tēmas, kuras skolā nav izprastas. 

Reģistrējieties www.uzdevumi.lv un redziet, kā aug Jūsu bērna sekmes!


Mūsu skolas skolotāji piedalās pedagogu sporta spēlēsMūsu skolas skolotāji piedalās pedagogu sporta spēlēs

26.augustā Liepājas atpūtas un sporta takā “Beberliņi” notika Liepājas skolu pedagogu 15.sporta spēles "15 iespējas izdzīvot", kurās piedalījās 15 izglītības darbinieku komandas - no pilsētas skolām, Liepājas Valsts tehnikuma, Bērnu jaunrades centra un Izglītības pārvaldes. 

Sporta spēles tradicionāli notiek pirms jaunā mācību gada un to mērķis ir veicināt skolu darbiniekus iesaistīties aktīvās sporta nodarbībās, popularizēt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu. 

Sacensības organizēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolu, atpūtas bāzi “Beberliņi” un piedzīvojumu parku “Tarzāns”. 

Šogad sacensības bija īpaši aizrautīgas un interesantas, jo trase bija izvēlēta šķēršļotā, reljefaini nelīdzenā apvidū. 


2016. gads/MAIJS/JŪNIJS


Šodien, 11.jūnijā, mūsu skolā izlaidums!11.jūnijā, mūsu skolā izlaidums!

Visi mūsu devītklasnieki – kopā 21, veiksmīgi pabeiguši mācību gadu, nokārtojuši eksāmenus un saņēmuši savu ilgi kāroto pirmo izglītības dokumentu – apliecību par pamatizglītību. Deviņi no visa bariņa skolas gaitas kopā uzsāka mūsu skolas 1.klasītē. Laimīgu ceļu visiem tālākās izglītības, darba un dzīves gaitās!


Kopā labi pavada laikuKopā labi pavada laiku

Mācību gada noslēgumā skolas pedagogi un tehniskie darbinieki devās ekskursijās uz Ventspili un Valku, lai kopā labi pavadītu laiku, uzzinātu ko jaunu un atpūstos no ikdienas darbiem un rūpēm. Bija jautri un interesanti!Sākumskolas skolēnu pārgājiensSākumskolas skolēnu pārgājiens

Sākumskolas skolēniem interesantu pārgājienu noorganizēja 4.klases audzinātāja Lāsma Ozolniece. Katra klase saņēma karti ar atšķirīgi iezīmētu maršrutu un atzīmētu galamērķi. Skolēnu uzdevums bija aizvest savu audzinātāju līdz norādītajam galamērķim. Kad visi satikās galapunktā, notika dažādas aktivitātes, kā piemēram, skolēni meklēja sava cimdiņa pāri, komandas darināja "garāko čūsku" un krāja "astes",spēlēja spēles un protams atpūtās rotaļlaukumā. Paldies skolēniem par atsaucību un aktivitāti!


Apmeklē latviešu strēlnieku kauju vietasApmeklē latviešu strēlnieku kauju vietas

Neskatoties uz to, ka mācību gads tūlīt, tūlīt beigsies, 25.maijā 7. un 8.klases skolēni devās mācību ekskursijā – apmeklēja latviešu strēlnieku kauju vietas Nāves salā un Ložmetējkalnā. 8.klases skolēni par šīm kaujām mācījās Latvijas vēstures stundās, kad apguva 1.Pasaules kara notikumus, turklāt šogad aprit tieši 100 gadu, kopš notika šīs asiņainās kaujas. Skolēni atzina, ka tagad šie 100 gadu senie notikumi šķiet daudz tuvāki.


Sākumskolu noslēdz ar jautru pikniku BeberliņosSākumskolu noslēdz ar jautru pikniku Beberliņos

23. maijā 4. klase savu sākumskolas posmu noslēdza ar jautru pikniku Beberliņos. Skolēni kopā ar skolotājām Eviju un Lāsmu gan kurināja grillu, gan cepa desas un zefīrus, gan aktīvi piedalījās jautrās izklaidēs. Lai izdodas saglabāt vēlmi piedalīties dažādos pasākumos arī nākamajā – pamatskolas  posmā!


Mācību gada nobeigumu atzīmē piknikā pie Liepājas ezeraMācību gada nobeigumu atzīmē pie Liepājas ezera

1.a klase mācību gada sekmīgo nobeigumu atzīmēja piknikā pie Liepājas ezera. Piknika laikā skolēni vēroja un atpazinā dabaszinībās mācītos putnus, iepazina ezera dabas ainavu, baudot vasarīgo laiku, izvērtēja 1. klases mācību gada notikušos pasākumus. Mājupceļā jautri dziedājām mūzikā mācītās dziesmas!


Piedalās  Starptautiskajā lasītprasmes novērtēšanas pētījumāPiedalās Starptautiskajā lasītprasmes novērtēšanas pētījumā

Mūsu skolas 4.klases skolēni maijā piedalījās Starptautiskajā lasītprasmes novērtēšanas pētījumā PIRLS. PIRLS pēta skolēnu sasniegumu izmaiņas un atšķirības dažādās nacionālajās izglītības sistēmās vairāk nekā 50 valstīs ar mērķi uzlabot lasīšanas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē. Pētījuma ietvaros aptuveni 115 minūšu laikā skolēniem bija jāizpilda uzdevumi lasītprasmē un aptaujas.


5.a klase iekaro senos pilskalnus5.a klase iekaro senos pilskalnus

18.maijā 5.klases skolēni devās uz Embūtes senleju, kur daudz uzzināja par senajām leģendām, kas apvij kuršu pilskalnu Joda dambī. Skolēni apskatīja vācu bruņinieku celtās pils drupas, Embūtes luterāņu baznīcas drupas un galveno ekskursijas mērķi – kuršu pilskalnu pie Joda dambja. Skolēni dienas garumā aktīvi piedalījās dažādās sporta spēlēs senā kuršu valdnieka Induļa pilskalna pakājē, izstaigāja visas takas augšā un lejā un gardu muti ēda pašu ceptās desiņas. Mājupceļā novērtēja arī Vaiņodes lidlauka bijušo godību, no kā gan daudz nekas pāri nav palicis, tomēr skats bija iespaidīgs – milzīgais skrejceļš un aviācijas angāri rosināja iztēli, kā šeit varēja izskatīties agrāk.​ 


Sākumskolēni apmeklē VentspiliSākumskolēni apmeklē Ventspili

18. maijā sākumskolas skolēni devās mācību gada noslēguma ekskursijā uz Ventspili. Skolēni pirmo reizi devās ekskursijā pa Livonijas ordeņa pili. Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē apskatījām medicīnai veltītu izstādi "ANATOMS". Skolēniem ļoti patika planetārija apmeklējums, kurā bija iespēja iepazīt Saules sistēmu bērniem interesantā un saprotamā veidā. Muzeju dienas ietvaros izmantojām iespēju Piejūras brīvdabas muzejā iepazīties ar zvejnieku dzīvi senatnē. Vislielāko sajūsmu skolēniem izraisīja atpūta Ventspils Bērnu pilsētiņā.


Ciemos pie ugunsdzēsējiemCiemos pie ugunsdzēsējiem

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu 17. maijā 1. un 4. klase devās ciemos uz ugunsdzēsēju depo Ziemeļu ielā. Ugunsdzēsējs Raitis iepazīstināja ar glābēju ikdienu, tehnikas aprīkojumu - ļāva pielaikot ugunsdzēsēju darba tērpu, iejusties glābēju lomā un atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Paldies audzinātājai Lāsmai Ozolniecei par noorganizētu interesanto pasākumu 1. un 4. klasei!


Pēdējo zvanu svin uz motocikliemPēdējo zvanu svin uz motocikliem

13. maijā mūsu skolas 9. klases skolēni aizvadīja savu pēdējo zvanu. Par godu šai dienai skolā viesojās desmit motokluba “West Coast Liners” dalībnieki.

Vairāk www.liepajniekiem.lv.


Draudzība turpinās!Draudzība turpinās!

Otro gadu pēc kārtas mūsu skolas centīgie un talantīgie skolēni devās sniegt koncertu Liepājas speciālajā internātpamatskolā. Ar prieku pieņēmām uzaicinājumu un devāmies ciemos. Koncerta programmā piedalījās mūsu skolas ansambļi, dejotājas un dzejoļu stāstītājas.

Paldies par mīļo sagaidīšanu un uz tikšanos nākamajā gadā!


Minjonu stafetēs valda jautrībaMinjonu stafetēs valda jautrība

5. maijā sākumskolas skolēni aktīvi atpūtās, piedaloties skolotājas Lāsmas rīkotajās Minjonu stafetēs. Pasākumā valdīja jautrība un pozitīvas emocijas. Katram komandas kapteinim tika pagatavots Minjona tērps. Skolēni komandās veica dažādus uzdevumus: meklēja pazudušos minjonus, nesa savas komandas kapteini – minjonu no pašu rokām saliktā krēsliņā, sacentās dažāda veida stafetēs, pārbaudīja savu veiklību lēcienā ar maisu, mācījās minjonu valodu un, pārbaudot savu uzmanību un koncentrēšanās spēju, balvā ieguva minjonu iecienītos banānus. Skolēni ļoti azartiski iesaistījās aktivitātēs un noslēgumā katrs saņēma minjonu atzinību. Sirsnīgs paldies arī skolotājām – Sandrai, Evijai un Dacei – par atbildīgo darbu žūrijā.


2016. gads/APRĪLIS


Iepazīstas ar Liepājas muzeja piedāvājumuIepazīstas ar Liepājas muzeja piedāvājumu

29.aprīlī 6.klases meitenes devās uz Liepājas vēstures muzeju parādīt savas zināšanas Latvijas un Liepājas vēsturē 6.klašu skolēnu konkursā Latvijas vēsturē "Manai Latvijai 26". Tā bija brīnišķīga iespēja bērniem izpētīt visas muzeja ekspozīcijas un tuvāk iepazīt muzeja piedāvājumu. Katrai komandai bija jāsagatavo mājasdarbs – veltījums Liepājai dzejoļa formā. 6.klases skolēni katrs radīja vienu pantiņu par Liepāju, no kā izveidojām dzejolīti "Liepājai". Mūsu komanda saņēma pateicības rakstu no Liepājas izglītības pārvaldes. Paldies Montai, Kristai, Samantai, Elvitai un Airitai par centību un ieguldījumu mācoties konkursam.


Skolēni piedalās Skolēni piedalās "Muzikālā viktorīnā"

20.aprīlī skolā notika muzikāls pasākums "Muzikālā viktorīna". Tajā piedalījās 4. - 7.klašu skolēni, komandās pa pieciem no katras klases. Skolēni viktorīnā mēģināja uzminēt atskaņotās dziesmas, demonstrēto mūzikas instrumentu nosaukumus un to grupas, atbildēja uz jautājumiem par mūziku un mūziķiem, kā arī no sirds izdziedājās.


Pasākums Pasākums "Visa dzīvā radībiņa"

19.aprīlī skolotājas Sandras Eitvides vadībā skolā norisinājās pasākums "Visa dzīvā radībiņa", kurā piedalījās sākumskolas skolēn.Skolēni tika sadalīti četrās jauktās grupās. Pasākuma laikā skolēni atkārtoja, ko zina par dažādiem dzīvniekiem, ka arī ieguva jaunu informāciju par dzīvniekiem. Skolēni ar aizrautību minēja mīklas par dzīvniekiem, piedalījās viktorīnā, pildot vārdu rēbusu, darba lapās meklēja paslēpušos dzīvniekus. Katrai dzīvai radībiņai ir sava valodiņa, un te nu bija spēle "Atrod dzīvnieku pēc skaņas". Visgrūtākais izrādījās uzdevums salikt tautas dziesmu pa vārdiem par kādu dzīvu radībiņu. Skolēni ļoti čakli strādāja pie puzles likšanas. Bet pats interesantākais uzdevums bija "Čūsku āda", ko vajadzēja uztaisīt no polietilēna maisiņa. Tāpat jautrību izraisīja zīmējums ar aizsietām acīm, kura laikā bija jāuzzīmē zaķis. Pasākuma noslēgumā visi kopā dejoja un dziedāja dziesmu "Dipu, dapu, lācis nāk". Visiem skolēniem šis pasākums likās jauks un aizraujošs, tāpēc divas stundas paskrēja vēja spārniem. Pasākuma noslēgumā skolēni saņēma pateicību, kā arī tika cienāti ar saldumiem.


Rokdarbu izstāde ''DurvisRokdarbu izstāde ''Durvis"

No 21. aprīļa līdz 18. maijam Liepājas okupācijas muzejā skatāma Liepājas skolu skolēnu rokdarbu izstāde "Durvis". Ar saviem darbiem izstādē no mūsu skolas piedalās 9.klases skolēni – Dace, Lita, Elvita, Rosita, Markuss, Normunds, 8.klases skolēni – Anastasija, Maruta, Viktorija L., Linda, Melita, Ērika, Edgars L., Edgars K., 7.klases skolēni – Gundega, Madara, Artjoms, Alens, 6.klases skolēni – Airita, Elvita, Artis un 5.klases skolniece Nellija.

Visi tiek laipni aicināti apmeklēt izstādi!


Piedalās kristīgās mācības pasākumāPiedalās kristīgās mācības pasākumā

8.aprīlī Liepājas Centra sākumskolā notika kristīgās mācības pasākums trešās klases skolēniem "MĒS KOPĀ Bībeles ciemā". Pasākumā bija aicinātas piedalīties arī mūsu skolas 3.klases skolnieces ERĪNA MIČA un MEGIJA BONDARENKO.

Pasākuma laikā Centra sākumskola pārtapa par Bībeles ciemu, kurā skolēni pa grupām varēja aplūkot bibliotēku, baznīcu, zelta kaltuvi, mājas būvēšanu, dārzniecību un bāku. Katrā vietā gids iepazīstināja un izskaidroja to Rakstu vietu, kurā stāstīts par Bībeli. Tad sekoja kāda apskates vietai atbilstoša aktivitāte (spēle, dziedāšana, rokdarbs, zīmēšana) un grupa saņēma suvenīru – aploksni ar vienu Bībeles plakāta puzles gabaliņu. No viena apskates objekta uz nākamo skolēni drīkstēja pārvietoties tikai pašu izvēlētā un izveidotā transporta līdzeklī.

Kad skolēni, iepazinušies ar Bībeles ciemu, atgriezās atpakaļ Viesu namā, grupa apskatīja suvenīrus un no tiem salika plakātu, uz kura varēja izlasīt faktus par Bībeles – visvairāk pasaulē tulkotās grāmatas sarakstīšanu. Izmantojot šos faktus, skolēni varēja atbildēt uz viktorīnas jautājumiem.

Pasākuma noslēgumā skolēni saņēma Pateicības rakstus par aktīvu piedalīšanos pasākumā un par cenšanos kristīgās mācības stundās apgūto kristīgo vērtību ievērošanu ikdienas situācijās.


2016. gads/MARTS


Gūst izpratni par dabā notiekošoGūst izpratni par dabā notiekošo

Jau otro gadu 6.klases skolēni piedalās konkursā Dārznīca. Konkursa mērķis: parādīt dzīvo augu attīstības gaitu no sēklas līdz pilnbriedam, dodot iespēju teorētiski un praktiski izzināt pilnu attīstības ciklu, tādejādi veicinot skolēnu izpratni par dabā notiekošajiem procesiem un to nozīmi.
Šogad audzēsim trīs dažādus augus – Hostu, lupīni un ogābeli, sekosim līdzi augšanas gaitai un dokumentēsim to augu dienasgrāmatā.
Lai labi aug!


Lieldienas sākumskolāLieldienas sākumskolā

Sākumskolas klašu audzinātājas Sandra Eitvide, Evija Pāpe, Lasma Ozolniece un Dace Bernāte pirms Lieldienām kopā ar saviem klases skolēniem darināja rotājumus, dekorēja klases, gatavoja apsveikumus.

29.martā visi sākumskolas skolēni Lieldienas pavadīja, draudzīgi krāsojot olas skolas ēdnīcā, un vēlāk tās apēda, protams, ar sāli. Visi skolēni gāja jautrās rotaļās. Liels paldies par atsaucību mūsu skolas pavārītēm! Vēlāk arī skolas pagalmā notika jautras atrakcijas – olu ripināšana, šūpošanās.


No 21.03. līdz 29.03. sākumskolas skolēniem norisinājās konkurss “Radi pats”


Pavasara saulgrieži! Pavasara saulgrieži! 

Tieši pirms Lieldienām 5.klases skolēni pavadīja pēcpusdienu pavasara saulgriežu iespaidā! Vispirms klases stundā nokrāsojām olas un pārrunājām dažādās pavasara saulgriežu un Lieldienu tradīcijas – kas kopīgs kristīgās un pagāniskās pasaules tradīcijām. Secinājām, ka ir viens kopīgs vārds, kas arī izsaka šī laika un svinēšanas būtību – atdzimšana. Līdz pat launagam veicām dažādas izdarības ar olām – slēpām tās un meklējām, atradām stiprāko olu – tās īpašniece bija Nellija un, protams, gardu muti apēdām! Protams, ar sāli, lai visa vasara nepaiet vienā melošanā!


Gaidot Lieldienas!Gaidot Lieldienas!

Īsu brīdi pirms īstajiem svētkiem 6.klases skolēni sarīkoja savas Lieldienas. Gāja un lasīja sūnas, pūpolus, lapiņas un citas lietas, lai varētu interesanti nokrāsot olas. Skaitīja pantiņus un teica ticējumus, šūpojās, meklēja olas un "sitās"ar olām. Bija jauki kopā sagaidīt pavasari un Lieldienas!


Piedalās krievu valodas konkursāPiedalās krievu valodas konkursā

10. martā notika Liepājas pilsētas skolu krievu valodas konkurss 6.klasei "Sveika, skola!" ("Здравствуй, школа").

Mūsu skolu pārstāvēja 6.klases skolnieces Ābele Samanta, Vecriņķe Airita un Vecriņķe Elvita un saņēma pateicību par aktīvo piedalīšanos konkursā.


Citāda mācību dienaCitāda mācību diena

3.martā mūsu skolā bija "Citāda mācību diena." Šajā dienā viss notika neierasti - stundas ilga 32 minūtes, bet starpbrīži 13 minūtes, mācību stundas stundu sarakstā vajadzēja lasīt no labās uz kreiso pusi, stundas bija pilnīgi citādas un pat zvans šajā dienā skanēja citādi! Pārsteigumi turpinājās arī ēdnīcā, kur zupas vietā zupas terīnē bija paslēpušās pankūkas un kartupeļu biezputru vajadzēja notiesāt, izmantojot tikai karoti!

Citādās mācību dienas ietvaros 1. - 4. klašu skolēniem notika konkurss "Iepazīsim Liepāju". Skolēni apmeklēja dažādus kontrolpunktus, kuros vajadzēja veikt dažādus uzdevumus – atbildēt uz jautājumiem par Liepāju, nosaukt Liepājas iestādes, kuras saistītas ar pārtikas produktu tirdzniecību, ēdināšanas iestādes, salikt puzli, kā arī no dabas materiāliem izgatavot apsveikumu vai nelielu dāvanu Liepājai dzimšanas dienā.

Paralēli "Citādajām stundām" notika konkursa "Liepājai 391" atlases kārtas, bet finālisti tikās pēcpusdienā spēles finālā. Pavisam kopā spēlē bija jāatbild uz 91 jautājumu par Liepāju. Spēle bija ļoti aizraujoša, jo katrs gribēja izcīnīt apsolītās balvas. Vislabākos rezultātus spēles finālā parādīja 4.klases skolniece Kristiāna Žibala, kura izcīnīja 1.vietu un ieguva 20 eiro lielu naudas balvu, 2.vietu un 15 eiro naudas balvu izcīnīja 4.klases skolnieks Gustavs Sīmanis, bet 3.vietu un 10 eiro lielu naudas balvu ieguva 4.klases skolniece Kitija Žibala.


Projektu nedēļa Projektu nedēļa "Liepājai 391"

No 22.līdz 26.februārim mūsu skolā notika projektu nedēļa. Projektu nedēļas tēma bija "Liepājai 391." Saskaitot šī jubilejas skaitļa ciparu summu, iegūstam skaitli 13, tāpēc katrā projektu darbu grupā darbojās 13 skolēni. Katra grupa izpētīja 13 Liepājas objektus par savu tēmu. Visi projektu darbi tika apkopoti grāmatā, kurā ir 391 lappuse. Grāmatas vākus gatavoja 7.klases skolēni – Artjoms Priluckis un Iļjazs Rahmatullajevs. Katrs skolēns izdomāja 1 jautājumu par savu objektu, ko varētu uzdot saviem skolas biedriem. Ar jautājumiem skolēni varēja iepazīties no 1.līdz 2.martam, lai gatavotos spēlei "Liepājai 391."

Skolēnu sagatavotās prezentācijas skatīt šeit!

Baznīcas un dievnami

Liepājai – 391

             Populāras vietas pilsētvidē             Liepājas ielas              Ražošanas uzņēmumi Liepājā


Iepazīstas ar TehnobusuIepazīstas ar Tehnobusu

2.martā pie Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas bija ieradies Tehnobuss. 12 mūsu skolas 5.un 6. klases skolēni apmeklēja busu. Skolēni varēja iepazīties ar mašīnbūves pamatiem, ar to, kā tiek izdomātas shēmas un mehānismi, lai darbinātu dažādas tehniskas ierīces, kā griezt ar lāzeri, projektēt un veidot shēmas. Bija ļoti interesanti!


Arī 6. klases skolēni piedalās Tehniskās jaunrades dienas pasākumos LiepUArī 6. klases skolēni piedalās Tehniskās jaunrades dienas pasākumos LiepU

Radošās nedēļas ietvaros 1. martā norisinājās tehniskās jaunrades diena Liepājas universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātē: darbojās fizikas un mehatronikas atvērtajā laboratorijā, paši darbināja robotus robotu treniņos, aplūkoja, kas ir programma KINECT un piedalījās šajā interesantajā spēlē. Skolēni uzzināja, kas bija tad, kad datoru vēl nebija, un kā tiek apslēptas mūsu ievadītās paroles interneta vietnēs.


Piedalās tehniskās jaunrades dienas pasākumāPiedalās Tehniskās jaunrades dienas pasākumā

1.martā 2./3.klases skolēni piedalījās tehniskās jaunrades dienas pasākumā. Pasākuma ietvaros varēja apmeklēt 9 pasākumus, no kurām mūsējie apmeklēja 6 piedāvātos pasākumus. Skolēni varēji apskatīt dažādus ūdens iemītniekus, pat vismazākos, kurus varēja tikai redzēt ar mikroskopu. Lielu interesi skolēniem izraisīja Ludmilas Karules izveidotā "Dabas vēstniecība", kur tika rādīti dažādi Latvijas dzīvnieki – tos varēji redzēt ne tikai tuvplānā, bet pat varēja paglaudīt (izbāzeņus).
Skolēni varēja noskaidrot, vai cilvēka seja ir simetriska, fizikas un mehatronikas laboratorijā paši varēja veikt dažādus eksperimentus: ar gaismas lāzeri varēja izmērīt galda garumu un platumu, noteikt gaismas spožumu, noteikt magnēta stiprumu un veikt vēl dažādus citus interesantus eksperimentus.

Vislielāko interesi izraisīja robotu treniņi, kur skolēniem vajadzēja ieprogrammēt datorā noteiktas kustības, un tad robotiņš tās izpildīja, braucot uz priekšu un atpakaļ, pagriežoties utt. Patiesu jautrību skolēniem izraisīja pasākums – Cilvēks pret datoru. Tad nu gan ar Kinect palīdzību skolēni varēja izlikt visu savu spēku un enerģiju izvingrojoties. Visiem tiešām bija liels prieks un gandarījums par interesanto un aizraujošo pasākumu!

2016. gads/FEBRUĀRIS

"Popiela" atgriežas!

Pēc ilgāka pārtraukuma skolā notika ļoti radošs pasākums "Popiela". Visiem bija iespēja izpausties un attēlot savu mīļākā mākslinieka dziesmu. Pēc atlases un divu nedēļu intensīviem mēģinājumiem, drosmīgākie un čaklākie bija gatavi kāpt uz skatuves. Lai arī finālā dalībnieku nebija daudz, priekšnesumi bija pārdomāti un visi mākslinieki bija centušies.

Žūrijā trīs skolotājas – A.Kundziņa, A.Kaminska un S.Ziņģīte pirmo vietu piešķīra "Putnu ballei" par dziesmu "Divi eņģeļi" (B.Nikovskis, N.Bolšteina, L.Draviniece, M.Bondarenko). Otro vietu ieguva Britnija Spīrsa ar dejotājām, izpildot dziesmu "Baby one more time" (E.Vecriņķe, A.Vecriņķe,S.Ābele). Trešajā vietā – Madara Grēgere ar dziesmu "Miljons domu nakts" (K.Ābele un dejotāji).

Lai arī apbalvotas tika pirmās trīs vietas, jāsaka, ka uzvarētāji ir pilnīgi visi, jo skola bija sarūpējusi kliņģeri un limonādi visiem dalībniekiem, ko notiesāja, skatoties uzfilmēto video un analizējot, ko varbūt darīs savādāk nākamreiz. Visu gaidīts notikums – diskotēka pēc popielas – balva visiem.

Nenovērtējama ir pieredze, ko dalībnieki ieguva mēģinājumos un uzstāšanās laikā, iemācoties, ka tikai cītīgam darbam ir gardi augļi. Paldies 6.klases skolēniem par ieguldīto darbu veiksmīga projekta "Popiela"realizēšanā. Liels Īpašs paldies S.Ziņģītei par ieguldīto laiku.


Saņem diplomus skatuves runas konkursā Saņem diplomus skatuves runas konkursā "Zvirbulis" 

23.februārī mūsu skolas skolnieces – Megija Bondarenko, Keita Ābele un Kristiāna Žibala, piedalījās pilsētas skatuves runas konkursā "Zvirbulis". Meitenes uzstājās ar diviem darbiem – dzeju un prozas lasījumu. Megija Bondarenko ieguva 3.pakāpes diplomu, bet Keita un Kristiāna saņēma diplomus par piedalīšanos konkursā. Apsveicam!


Liepājas hokeja komandu apciemo internātskolas audzēkņiLiepājas hokeja komandu apciemo internātpamatskolas audzēkņi

23. februārī hokeja komandas "Liepāja" treniņu apmeklēja Liepājas internātpamatskolas audzēkņi, kuri projektu nedēļas ietvaros iepazinās tuvāk ar šo sporta veidu.

Pēc treniņa ar interesi skolēni aplūkoja komandas ģērbtuvi, hokejista ekipējumu, kā arī saņēma autogrāfus. Komandas galvenais treneris Igors Ļebedevs dāvināja ciemiņiem spēļu kreklu, bet komandas parakstus uz tā bija iespēja saņemt turpat uz vietas.

Abām pusēm izvērtās arī interesanta un jautra saruna par to, kādā vecumā jāsāk trenēties, cik daudz spēļu ir sezona laikā, kā arī viesi interesējās, par komandas izcīnītajām vietām. Skolēniem tā bija iespēja uzzināt daudz ko jaunu par lietām, kas vēl bija nezināmas, bet hokejisti ar azartu bija gatavi stāstīt par savu sporta veidu.

Sarunas noslēgumā tās dalībnieki vienojās ne tikai kopīgā foto, bet Liepājas internātpamatskolas audzēkņi solījās būt atbalstītāju vietās HK "Liepāja" spēlēs, lai uzmundrinātu nu jau pazīstamus sportistus, informē HK "Liepāja" preses sekretāre Simona Laiveniece.


Atzīmē Sveču dienuAtzīmē Sveču dienu

2.februārī 2./3. klases skolēni atzīmēja Sveču dienu. Tajā bērni iepazinās ar sveču vēsturi un to pielietojumu agrāk un tagad, kā arī ar Sveču dienas nozīmi un paražām. Sveču diena ir bagāta ar ēdieniem, rotaļām, ticējumiem, pareģojumiem. Skolēni paši izkrāsoja un veidoja savas oriģinālās sveces. Pirms pasākuma skolēni bija atnesuši uz skolu savas ģimenes interesantākās svecītes. Sveču izstādē bija apskatāmas 37 sveces! Skolēni varēja apskatīt dažādu sveču veidus: parafīna sveces, bišu vaska sveces, figurālās sveces, eļļas sveces, želejveida sveces, aromātiskās sveces utt. Šo Sveču izstādi apmeklēja pārējo sākumskolas klašu skolēni, kuri ar interesi skatījās un klausījās par sveču izcelsmi, vēsturi un to pielietojumu.


2016. gads/JANVĀRIS


Eksakto zinību nedēļaEksakto zinību nedēļa

No 25.janvāra līdz 29.janvārim skolā norisinājās Eksakto zinību tematiskās dienas, kurās skolēni varēja piedalīties dažādos pasākumos. Pirmdien gan sākumskolas, gan pamatskolas skolēni sacentās konkursā "Veiklie pirkstiņi", kurā noskaidrojām tos, kuri uz datora raksta visātrāk. Otrdien skolēniem bija jābūt gan acīgiem, gan uzmanīgiem, jo pēc filmas par Āfriku bija jāatbild uz āķīgiem jautājumiem. Trešdien savas zināšanas skolēni pārbaudīja piedaloties Sudoku sacensībās. Nedēļu noslēdza "Laimes spēles" viktorīna, kurā skolēni gan praktiski darbojās eksakto zinību uzdevumos, gan arī sacentās atbildot uz āķīgiem un asprātīgiem jautājumiem saistībā ar eksaktajām zinātnēm.


Iepazīst Bībeles varoņusIepazīst Bībeles varoņus

28.janvārī Katoļu pamatskolā notika pilsētas pasākums kristīgā mācībā 2.klašu skolēniem "Iepazīsti Bībeles varoņus!" Tajā piedalījās arī trīs mūsu skolas 2.klases skolēni – Aleksandra Djačuka, Annija Vīksna un Marks Karpuhins.

Pasākuma sākumā dalībniekus sveica Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins. Savā uzrunā bīskaps akcentēja to, cik svarīgi mums ir iepazīt Bībeles Vecās Derības varoņus un notikumus.

Skolēni pa grupām devās no viena skolas kabineta uz citu un katrā veica kādu uzdevumu, saistītu ar kādu Bībeles Vecās Derības personāžu (Ādams un Ieva, Noas, Ābrahāms, Jāzeps un viņa brāļi, Daniels, Dāvids). Skolēni gan atcerējās stāstu par Bībeles varoni, gan uzzināja kādu interesantu faktu par to, gan mācījās saprast vēsti, kas ar šiem varoņiem cilvēcei tiek atklāta.

Atgriežoties zālē, tika pārrunāts, ko jaunu katrs šodien uzzinājis. Īpaši jautra bija kopīgi dejota sena jūdu tautas deja, ko skolēniem mācīja Katoļu skolas skolotāja Antra Jakovļeva.

Noslēgumā skolēnus iepriecināja skolotāju sarūpētās simboliskās dāvaniņas, kā arī pasākuma dalībnieki cienājās ar Katoļu pamatskolas sarūpētu kliņģeri un sulu.


Barikāžu 25. gadadienu piemin arī mūsu skolēniBarikāžu 25. gadadienu piemin arī mūsu skolēni

Lai pieminētu barikāžu 25. gadadienu, skolēnu interesentu grupa no 5. un 9. klases pagalma nostūrī iekūra savu ugunskuru! Skolēni izjuta stindzinošo aukstumu, kuru remdēja ugunskura liesmas un karstā tējā, pārrunāja barikāžu notikumus, ieskatījās dziļāk mūsu valsts tapšanas vēsturē un visu salīdzināja ar mūsdienām!

Video skatīt šeit!


Ziemas priekiZiemas prieki

Lai bij' prieki, kam bij' prieki,
Bērniņiem, tiem bij' prieki.
Sniedziņš sniga, putināja –
Bērniņš kalna galiņā!

6.janvārī "Ziemas priekos" piedalījās 1.- 4.klašu skolēni. Visi jautrā noskaņojumā devās uz tuvējo kalniņu, kur piedalījās aktīvās un jautrās atrakcijās: komandas vienotā slēpošana, tāllēkšana, sniega pikas mešana mērķī, laišanās no kalniņa, individuālais uzdevums – tālākais nobrauciens no kalniņa, katra komanda izveidoja no sniega skulptūru. Pēc aktīvās sniegošanās skolā visi dzēra siltu tēju un ēda sarūpētos saldumus.


Arī skolas internātā dzīvojošie bērni atzīmē Zvaigznes dienuArī skolas internātā dzīvojošie bērni atzīmē Zvaigznes dienu

6.janvārī skolas internātā dzīvojošie skolēni kopā ar skolotājām atzīmēja Zvaigznes dienu.

Sākumā bērni minēja mīklas, pēc tam zīmēja, krāsoja un izgrieza katrs savu zvaigzni.
Katram bija iespēja iedegt savu zvaigznīti un iedomāties kādu vēlēšanos. Pie liela galda visi cienājās ar saldumiem.


Atzīmē Zvaigznes dienuAtzīmē Zvaigznes dienu

5.janvārī 2./3. klases skolēni atzīmēja Zvaigznes dienu jeb, kā Kristiešu kalendārā to atzīmē, Triju kungu (ķēniņu) dienu, ko parasti svin 6.janvārī. Skolēni kopīgi noskaidroja, ko šie svētki nozīmē kristiešiem, pārrunāja Zvaigžņu dienas ticējumus. Katrs varēja izgatavot zvaigzni no papīra vai izkrāsot savu zvaigzni. Skolēni centās uzzīmēt nedēļas zvaigzni ar vienas roku vilcienu, noskatījās īsfilmu par zvaigznēm. Skolēni arī iejutās Triju Kungu lomā, gan arī pēc zvaigžņu kartes sakārtoja zvaigznes (pārējos klases skolēnus) kāda zvaigznāja izskata. Šis uzdevums lika savstarpēji būt saliedētiem, lai varētu to izpildīt. Prieks, ka tagad visi zina, kas ir Zvaigznes diena!